Banca Sociala anunta despre faptul ca la data de 03.08.2015, ora 11-00 se va desfasura licitatia publica cu reducere (dar nu mai mult de 10% din pretul initial), de vânzare a urmatoarelor bunuri:
– Apartament cu 1 odaie, amplasat pe adresa: mun. Chisinau, str. Cojbuc, 1, ap. 37, nr. cad – nr.0100419.126.01.037, suprafata totala – 29,3 m.p. Pret initial – 500.000 lei.
– Încaperi comerciale si oficiu, suprafata totala – 1295,5 m.p., nr. cad. –nr.0100419.124.01(111,118,120,351,352,358), amplasat pe adresa: mun. Chisinau, str. Puskin, 44. Pret initial – 50.000.000 lei.
– Autocamion GAZ – 5312, anul 1988, or. Rezina. Pret initial – 15.500 lei.
– Constructie de producere în or. Rezina, str. Orhei, 2 (suprafata totala – 815,4 m.p.), cu teren aferent (0,234 ha), nr. cad. – nr.6701.211.001(01). Pret initial – 1.750.000 lei.
– Teren agricol, suprafata totala – 0,7102 ha, nr. cad. – nr.8039315.079, amplasat pe adresa: mun. Chisinau, com. Truseni. Pret initial – 490.000 lei.
– Subsol cu suprafata totala de 161 m.p. si încapere la etajul întâi cu suprafata totala de 33,1 m.p. (nr. cad. 9201106.607.01(001)), amplasate pe adresa: or. Ungheni, str. Nationala, 17. Pret initial – 850.000 lei.
– Casa de locuit – 121,8 m.p. si constructie accesorie – 89,7 m.p. cu teren aferent – 0,0711 ha, amplasata pe adresa: or. Rezina, str. Orhei, 6, nr. cad. – nr.6701.211.002(01,02). Pret initial – 170.000 lei.
– Autocamion GAZ – 5312, anul 1992, or. Rezina. Pret initial – 20.000 lei.
– Imobilul combinatului de prelucrare a lemnului, amplasat pe adresa: mun. Balti, str. Stefan cel Mare 170, suprafata totala – 11043,6 m.p. cu teren aferent 2,76 ha, nr. cad. – nr.0300212.009(01-05), nr.0300212.017(01-02). Pret initial – 7.100.000 lei.
Conditiile pentru participare la licitatie:
1) Cerere;
2) Dovada achitarii avansului în marime de 5% din pretul initial si taxa de participare în marime de 50 lei;
3) Actul de identitate, extras de la C.Î.S., procura speciala.
Rechizitele bancare:
B.C. „BANCA SOCIALA” S.A., mun. Chisinau, str. Mitr. G. Banulescu Bodoni, 61
c/f 1002600035719, BSOCMD2X, cont pentru achitarea avansului pentru participare la licitatie – 280570332, cont pentru achitarea taxei de participare la licitatie – 280570321.
Termenul limita pentru depunerea cererilor de participare este data de 31.07.2015, ora 17-00. Participantii la licitatie se înregistreaza de la ora 10-00 pîna la ora 10-50, data de 03.08.2015.
Înregistrarea participantilor se va încheia cu 10 min. pîna la începutul licitatiei.
Licitatia va avea loc la sediul central al B.C. „BANCA SOCIALA” S.A. pe adresa: mun. Chisinau, str. Mitr. G. Banulescu Bodoni, 61.
Informatii suplimentare la tel 068 88 18 18, cuznetov@socbank.md – Sef al Sectiei Realizarea Gajului B.C. „BANCA SOCIALA” S.A. Iurii Cuznetov.
