marți, septembrie 1, 2026
AcasăNoutățile băncilorBC ''BANCA SOCIALA'' SA în proces de lichidare, anunta licitatie publica pentru...

BC ”BANCA SOCIALA” SA în proces de lichidare, anunta licitatie publica pentru data de 05.04.2016

B.C. „BANCA SOCIALA” S.A. în proces de lichidare anunta pentru data de 05.04.2016, ora 11-00 desfasurarea licitatiei „cu strigare” de vânzare a urmatoarelor bunurilor: apartamentelor, caselor de locuit, complexul bunurilor imobile, transporturilor auto, imobilului comercial, terenului agricol, subsolurilor.

Lot nr.1 – Cota parte din capitalul social al SRL Moldmediacard (IDNO – 1002600056187) în marime – 31,7%. Pret initial – 4 690 000 lei.

Lot nr.2 – Cota parte din capitalul social IM Biroul de credit SRL (IDNO – 1008600017816) în marime – 8,9311%. La licitatie sînt invitate persoanele care corespund cerintelor fata de asociatii birourilor istoriilor de credit, stipulate în art. 16 alin. (2) subalin. (2) lit. (b) din Legea nr. 122-XVI din 29.05.2008 privind birourile de credit si Capitolul II din Regulamentul privind licentierea activitatii biroului istoriilor de credit, aprobat prin Hotarîrea Comisiei Nationale a Pietei Financiare nr. 7/4 din 20 februarie 2009. Pret initial – 3 850 000 lei.

Lot nr.3 – Complexul bunurilor imobile, suprafata totala – 1 295,5 m.p., nr. cadastrale – 0100419.124.01 (111, 118, 120,351, 352, 358), amplasat pe adresa mun. Chisinau, str. Puskin 44. Pret initial – 45 000 000 lei.

Lot nr.4 – Autoturism Cadillac Escalade, anul 2011, numarul de înmatriculare – CBS 011, mun. Chisinau. Pret initial – 576 900 lei.

Lot nr.5 – Apartament cu 1 odaie, amplasata pe adresa mun. Chisinau, str. Cojbuc, 1, ap. 37, nr. cadastral – 0100419.126.01.037, suprafata totala – 29,3 m.p. Pret initial – 450 000 lei.

Lot nr.6 – Subsol, amplasat pe adresa mun. Chisinau, str. Cojbuc, 1 nr. cadastral – 0100.419.126.01.050. Suprafata totala – 134,4 m.p.Pret initial – 600 000 lei.

Lot nr.7 – Cladire de productie, amplasata pe adresa or. Rezina, str. Orhei, 2 suprafata totala – 815,4 m.p. cu teren aferent (0,234 ha), nr. cadastral – 6701.211.001 (01).Pret initial – 1 417 500 lei.

Lot nr.8 – Teren agricol, suprafata totala – 0,7102 ha, nr. cadastral – 8039315.079, amplasat pe adresa mun. Chisinau, com. Truseni. Pret initial – 396 900 lei.

Lot nr.9 – Autoturism SAAB 9-7X, anul 2006, numarul de înmatriculare – CBS 033, mun. Chisinau. Pret initial – 145 476 lei.

Lot nr.10 – Apartament cu 3 odai, amplasat pe adresa mun. Chisinau, str. Izmail, 100, nr. cadastral – 0100207.115.01.009, suprafata totala – 69,4 m.p. Pret initial – 822 150 lei.

Lot nr.11 – Apartament cu 1 odaie, amplasat pe adresa or. Ceadîr-Lunga, str. K. Marx,13, nr. cadastral – 9602217.178.01.074, suprafata totala – 17,3 m.p. Pret initial – 60 000 lei.

Lot nr.12 – Apartament amplasat pe adresa mun. Chisinau, str. Ginta Latina, ½ , nr. cadastral – 0100312.186.01.055, suprafata totala – 83,8 m.p. Pret initial – 855 000 lei.

Lot nr.13 – Autocamion Mercedes 316, anul 2002, numarul de înmatriculare – CKC 385, mun. Chisinau. Pret initial – 105 550 lei.

Lot nr.14 – Constructie de productie si depozitare, amplasat pe adresa mun. Chisinau, str. Muncesti, 801, nr. cadastral – 0100120.024.30. Suprafata totala – 634 m.p. Pret initial – 1 741 500 lei.

Lot nr.15 – Casa de locuit (49,6 m.p.), cu teren aferent (0,45 ha), r-n Rezina, com. Solonceni, s. Tarasova, nr. cadastral – 6745101.015(01). Pret initial –62 046 lei.

Lot nr.16 – GAZ 5312, anul 1988. Pret initial –11 300 lei.

Lot nr.17 – GAZ 5312, anul 1992. Pret initial –14 580 lei.

Lot nr. 18 – Casa de locuit – 121,8 m. p. cu cladire auxiliara – 89,7 m.p. si terenul aferent – 0,0711 ha, amplasata pe adresa or. Rezina, str. Orhei 6, nr. cadastral 6701.211.002(01,02). Pret initial – 137 700 lei.

Lot nr.19 – Apartament cu 3 odai – 69.3 m. p., amplasat pe adresa mun. Chisinau, str. Drumul Viilor 37, nr. cadastral 0100211.131.01.055. Pret initial – 1 143 614 lei.

Lot nr.20 – Casuta de vacanta – 103,1 m.p. cu teren aferent – 0,0593 ha, amplasata pe adresa mun. Chisinau, com. Tohatin (IP Poiana Nucului, lot. 165), nr. cadastral 0146120.068(01). Pret initial – 771 200 lei.

Lot nr.21 – 6/7 cota-parte din casa de locuit individuala si din constructiile accesorie – 149,6 m. p., amplasata pe adresa mun. Chisinau, str. Avram Iancu 20, nr. cadastral 0100420.411.01-04.Pret initial – 981 200 lei.

Conditiile pentru participare la licitatie:

1) Cerere

2) Dovada achitarii acontului în marime de 5% din pretul initial, si

3) taxei de participare în marime de 50 de lei pentru loturi cu pret pîna la 100 000 lei, 100 lei pentru loturi cu pret de la 100 000 lei pîna la 1000000 lei si 500 lei pentru loturi cu pret mai mare de 1 000 000 lei

4) Document de identitate, extras de la C.Î.S., procura speciala.

Rechizitele bancare:

B.C. „BANCA SOCIALA” S.A. în proces de lichidare, mun. Chisinau, str. Vlaicu Pîrcalab 55, c/f 1002600035719, BSOCMD2X, cont pentru achitarea avansului pentru participare la licitatie – MD84BS000000000280570332,

cont pentru achitarea taxei de participare la licitatie – MD90BS000000000280570321.

Termenul limita pentru depunerea cererilor de participare este data de 04.04.2016, ora 16-00.

Înregistrarea participantilor se încheie cu 10 min. înainte de începutul licitatiei. Licitatia va avea loc la oficiul B.C. „BANCA SOCIALA” S.A. – în proces de lichidare pe adresa: mun. Chisinau, str. V. Pîrcalab, 55.

Informatii suplimentare la numarul de telefon 068 88 18 18, cuznetov@socbank.md  – Sef al Sectiei Realizarea Gajului B.C. „BANCA SOCIALA” S.A. – în proces de lichidare Iurii Cuznetov.

www.bancasociala.md & vzaloge.md.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments